Magazin

Konserinde söylediği sözler başına dert olmuştu! Gülşen karakola giderken yakalandı

Ünlü şarkıcı Gülşen geçtiğimiz haftalarda İmam Hatipliler hakkında söyledikleri yüzünden tutuklanmıştı. Nisan Ayında verdiği bir konserinde söylediklerinde başına dert oldu. “İmam hatipte okumuş bence daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” sözlerinin aylar sonra gündem olması üzerine Gülşen tutuklanmış ve ceza evine gönderilmişti. Daha sonra ev hapsi istenilen Gülşen ayağında elektronik kelepçe ile eve gönderilmişti. Ev hapsi de kaldıran ünlü sanatçı hafta bir karakola gidip imza atması şartı ile tutuksuz yargılanmaya başladı. Olaylı isim karakola giderken görüntülendi.

Şarkıcı Gülşen’in Konserinde söyledikleri üzerine “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiası ile yargılanmaya başladı. Gülşen’in tutuklanması üzerine herkes bunu konuşur oldu. Ev hapsi kaldırılan ünlü şarkıcının karakola giderek imza atması gerekiyor. Bir süredir gözükmeyen Gülşen kameralara yakalandı.

İmza atarken yakalandı

Ünlü sanatçı yaşananlar üzerine kendini “Ben 25 yıllık sanatçıyım. Benim müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu grupla birlikte konserlerde sahne alırım. Benim kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan “Miraç” isimli arkadaşımın lakabı “imamdır”. Arkadaşlarla kendi aramızda ‘aptal, salak, sapık’ olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Miraç’ın soy ismini ve iletişimini hatırlamıyorum. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur. Bu konuşma, konserin hatırlamadığım bir aşamasında muhtemelen şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen bir konuşmadır. Ben orkestrama hitaben “beni seyircilerinin arasında omuzlarınızda taşıyın” demem üzerine bana orkestra arasından “seni imam taşısın” şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç’la aramızda geçmiştir. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım. Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından, ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Kesinlikle atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca yaşanan olayın zamansız bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir.” şeklinde savunmuştu. Her hafta karakola giderek imza atan Gülşen’in bitkin hali ise gözlerden kaçmadı.

Başa dön tuşu