Magazin

İmamhatip yorumu başına bela olmuştu! Gülşen hakkında karar verildi bundan sonra…

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanan ünlü sanatçının tutuklu yargılanmasına itiraz edilmişti. Günlerdir hapishanede olan Gülşen hakkında bugün kara verilecek ve tutuklu mu tutuksuz mu yargılanacağı merak ediliyordu. Ünlü sanatçı hakkında karar verildi. Detaylar haberimizin devamında…

Nisan ayında bir konserinde İmamhatipliler hakkında yaptığı espiri yüzünden önce ifadesi alınan daha sonrada tutuklanarak ceza evine gönderilen ünlü şarkıcı Gülşen, bir kaç gündür tutuklu olarak yargılanıyordu. Avukatının itirazı üzerine bugün karar verilecekti. Çok sayıda destek alan Gülşen’in kaderi belli oldu.

Karar verildi

Gündem olan konuşmasından sonra açıklama yapan ve özür dileyen Gülşen, “Ben 25 yıllık sanatçıyım. Benim müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu grupla birlikte konserlerde sahne alırım. Benim kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan ‘Miraç’ isimli arkadaşımın lakabı ‘imamdır’. Arkadaşlarla kendi aramızda ‘aptal, salak, sapık’ olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Miraç’ın soy ismini ve iletişimini hatırlamıyorum. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur. Bu konuşma, konserin hatırlamadığım bir aşamasında muhtemelen şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen bir konuşmadır. Ben orkestrama hitaben ‘beni seyircilerinin arasında omuzlarınızda taşıyın’ demem üzerine bana orkestra arasından ‘seni imam taşısın’ şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç’la aramızda geçmiştir. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım. Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından, ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Kesinlikle atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca yaşanan olayın zamansız bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir. Şakalaşmanın herhangi bir gruba yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzmüştür. Suç işleme kastım yoktur. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep ediyorum” demişti.

Ev hapsi istendi

Ünlü sanatçı Gülşen’in tutuklu yargılanmasına itiraz eden avukatının dilekçesine bugün yanıt geldi. Gülşen, tutuklanmasına yapılan itiraz bugün mahkeme tarafından değerlendirildi. Ünlü şarkıcı adli kontrol tedbiriyle ev hapsi uygulanacak.

Başa dön tuşu