Magazin

Gülşen tutuklandıktan sonra her şeyi itiraf etti! Meğer o sözleri…

Sahne kıyafetleri mile dikkat çeken Gülşen konserinde İmam hatipliler hakkında söyledikleri yüzünden tutuklandı. Cezaevine götürülen ünlü şarkıcı, başına bela olan sözlerinin kime olduğunu açıkladı. “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor” şeklinde espirili olarak söylediği sözleri yüzünden tutuklanan ve mahkemeye çıkacak olan Gülşen’in o konuşmasının altındaki gerçek ortaya çıktı. Detaylar haberimizin devamında…

Ünlü şarkıcı Gülşen son dönemlerin en çok konuşulan ünlüleri arasında yer alıyor. Sahnede tercih ettiği cesur kıyafetleri ile sık sık gündem olan ünlü şarkıcı, bir konserinde “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor” şeklinde konuşma yapmıştı. Bu sözler üzerine Gülşen ifade vermek için gittiği polis merkezinde tutuklanarak cezaevine götürüldü. Ünlü sanatçı o sözlerinin altındaki gerçeği de açıkladı. Bu durum üzerine yanlış anlaşılma olduğunu belirterek özür de dilemişti.

“şaka yaptım”

Gülşen konserinde sarf ettiği sözler yüzünden zor günler geçiriyor. “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanan ünlü sanatçı, “Ben 25 yıllık sanatçıyım. Benim müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu grupla birlikte konserlerde sahne alırım. Benim kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan ‘Miraç’ isimli arkadaşımın lakabı ‘imamdır’. Arkadaşlarla kendi aramızda ‘aptal, salak, sapık’ olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Miraç’ın soy ismini ve iletişimini hatırlamıyorum. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur. Bu konuşma, konserin hatırlamadığım bir aşamasında muhtemelen şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen bir konuşmadır. Ben orkestrama hitaben ‘beni seyircilerinin arasında omuzlarınızda taşıyın’ demem üzerine bana orkestra arasından ‘seni imam taşısın’ şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç’la aramızda geçmiştir. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım.” şeklinde konuştu. Birçok sanatçının destek olduğu ünlü şarkıcı için adalet sağlanması için yanında olduklarını belirtip kendisinin yalnız olmadığını sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar.

“Suçlamayı kabul etmiyorum”

Aylar sonra ortaya çıkan bu konuşma hakkında Gülşen, “Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından, ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Kesinlikle atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca yaşanan olayın zamansız bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir. Şakalaşmanın herhangi bir gruba yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzmüştür. Suç işleme kastım yoktur. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu