Ekonomi

Asgari ücret için cepleri rahatlatacak 5 formül müjdesi! Net seviyeyi aşacak!

Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte asgari ücret gündemin en sık takip edilen haberleri arasında bulunuyor. Milyonlarca vatandaşı dolaylı ve doğrudan etkileyen asgari ücret görüşmeleri Aralık ayında başlayacak. Son günlerde pek çok formül konuşulurken özellikle ödenecek ücretin 7-8 bin TL seviyesine çıkacağına dair iddialar daha sık gündeme geliyor. Aralık sonlarına doğru her sorunun yanıtı netlik kazanacak.

Asgari ücret için cepleri rahatlatacak 5 formül için harekete geçildi! Net seviyeyi aşacak. Temmuz 2022’de 4.250 TL’den 5.500 TL’ye yükselen asgari ücrete bir zam daha geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki Bakanlığa asgari ücret konusunda talimatı verdi. Aralık ayında başlayacak görüşmeler öncesinde uzmanlardan yeni açıklamalar ve tahminler geliyor. Özellikle ücretin 8 bin TL seviyelerinde olacağı iddia ediliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TALİMAT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki Bakanlığa talimatı verdi. Bu kez çok daha farklı bir hazırlık yapılacak ve vatandaş enflasyona ezdirilmeyecek.

ENFLASYON TAHMİNİ….

Ekim ayında Merkez Bankası tarafından yayınlanan ankete göre, 2022 enflasyon rakamlarının yüzde 67,78 olacağı öngörüldü.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Veriler incelendiğinde yapılan son tahminlere göre, asgari ücretin 8.070 TL dolaylarında olması bekleniyor.

ARALIK SONU NETLEŞECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Aralık ayının sonunda komisyon toplantıları sonrası alınan kararı vatandaşlara duyuracak.

Editör notu: Şu an çeşitli ihtimaller görüşülse de net ücret hakkında resmi bir açıklama olmadığını belirtelim.

haberkolik.net özel haber

Başa dön tuşu