Güncel

Renault Clio 2022 Eylül fiyatları dudak uçuklattı! 600 bin TL’ye merdiven dayadı! Sıfır Clio model fiyatları ne kadar? İşte o fiyatlar

Renault çıldırdı, fiyatlar en tepeye tırmanmaya başladı. Fiyatlarda yaşanan olumsuz gelişmeler kişileri Renault Clio marka araç almaktan uzak tutuyor. İkinci el araba piyasasında yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından kişiler sıfır araç piyasasına yönelme eğilimi gösterdi. Sıfır araç piyasasına olan yönelmenin artmasıyla beraber 2022 sıfır Clio model araç fiyatlarının birçok açıdan merdivenin en üstüne tırmanması kişilerin dudağını uçuklatıyor.

ÖTV kalkarsa sıfır araç 2022 fiyatları nasıl olur? Toyota Corolla, Fiat Egea, Renault Clio, Renault Megane, Volkwagen Polo, Dacia Duster, i20 kaç lira? İşte sıfır araçların ÖTV’siz fiyatları…

Sıfır model marka Renault araçlarının 600 bin TL bandına yükselmesiyle kişiler adeta isyan etti. Özellikle döviz kurundaki dalgalanmaların son zamanlarda araç fiyatlarını da tetiklediği biliniyor. Tam da bu noktada Renault Clio çok daha bütçe dostu fiyat seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Dolar Artıyor Fiyatlar Artıyor!

Araç piyasasında yaşanan artışın en önemli sebebinin dolar kurunda yaşanan olumsuz gelişmeler olduğu belirtiliyor. Dolar kurunda yaşanan gelişmelerden sonra kişiler araç piyasasında sert yükselişlerle karşı karşıya kaldılar. Kişilere sunulan fiyatların çok yüksek düzeylerde olması tekrardan ikinci el araç piyasasına olan yönelimi artırıyor. İkinci el araç piyasasında yaşanan gelişmeler hız kazandı. Fiyatlarda düşüşlerin yaşanmasının ardından sıfır araç piyasasına olan yönelim de düşüşler yaşanıyor.

Renault Clio son aracı 2022 modeli piyasaya sürdü, fiyatı ise dudakları uçuklatıyor. 600.000 TL fiyat biçen markanın araçlarında son günlerde ciddi oranda düşüşler yaşanıyor. Bu düşüşlerin yaşanmasında rol oynayan en önemli faktörün aracın fiyat oranı olarak ön planda olduğu belirtiliyor. Araç piyasasında yaşanan gelişmelerin gelecek günlerde yeni düzenlemelerle birlikte indirime girmesi bekleniyor.

Galerilere Sınırlama Geliyor!

Galerilere özellikle 6000 km sınırlamasının gelmesiyle beraber araç fiyatlarında %25 oranında bir düşüşün yaşanması beklenen gelişmeler arasında ilk sırada yer alıyor. Fiyatların gelecek günlerde daha çok düşerek 600.000 TL olan araçların 525.000 TL bandına gerilemesi beklenen gelişmeler arasında bulunuyor.

Renault Clio marka araçlarda yaşanan yüksek fiyat artışlarının ardından kişilerin markaya olan güveni sarsılmış oldu. Böylelikle araç piyasasında Renault Clio marka araçların satışları adeta durma noktasına kadar geldi!

2022 sıfır Clio model fiyatları ne kadar? İşte o fiyat

Renault Clio Joy 1.0 SCe 65 bg 435.000

Renault Clio Joy 1.0 TCe X-Tronic 90 bg 485.900

Renault Clio Touch 1.0 TCe X-Tronic 90 bg 506.000

Renault İcon Joy 1.0 TCe X-Tronic 90 bg 548.000

Bu model Renault Clio’dan bile çok daha ucuz; İşte karşınızda peynir ekmek gibi satan o model!

Başa dön tuşu