Güncel

Gram altın 2100 TL dolar 43 TL olacak” diyen Selçuk Geçer net tarihi açıkladı! Acele etmeyen para kaybeder

Günümüzde ekonomik koşulların kısa sürede değişmesi nedeniyle insanlar yatarım tavsiyesi almak ve önünü görmek için ekonomistlerin tahminlerine yöneliyor. Bunlardan biri olan Selçuk Geçer, dolar ve altın hakkında yaptığı yorumlarla dikkat çekmiştir. Bu alanlara yatırım yapan kişilere bazı uyarılar yapan ekonomist, açıklamalarıyla büyük yankı uyandırdı. Yaptığı tahmine göre gram altının fiyatı 2000 TL olacak ve ayrıca dolar da 43 TL’yi görecektir.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer “Dolar 35 lira olacak” dedi, sosyal medya sallandı! “Dolar kuru o tarihte…”

Korkutucu tahminlerinin ardından tarih de veren ünlü isim en uç noktaları takipçileriyle paylaştı. Takipçilerini altın ve dolar yatırımı yapacakların acele etmesi önerisinde de bulundu. Enflasyonun son yirmi yılın en üst düzeyde olduğunu ifade eden Geçer, üç haneleri sayılara gelindiğini açıkladı. Bu konularda yaptığı açıklamalarla çok eleştiri alan Selçuk Geçer gerçekleri paylaşmaya devam edecek gibi görünüyor.

Altın ve Dolar Yatırımcıları Dikkat

Temmuzdaki enflasyon ile durumun daha da kötüye gittiğini açıklayan ekonomist, enflasyonu %90’ların üzerinde beklemektedir. Bu halin dolar ve Euro etkisi ile işin toparlanıp toparlanamayacağı gibi hususlar merak konusu haline gelmiştir. FED’in faiz oranlarını yükseltmesiyle birlikte bu artışın da yaşanmaya devam edeceği yorumlarını yapmaktadır. Öte yandan FED kısmaya gitmeyeceği için de dolar yatırımına olan eğilim de artış gösterecektir.

Son zamanlarda dolardan ziyade altına olan yönelim artmış olsa da iki alanda da ciddi artışlar beklenmektedir. Bunu tetikleyen önemli konular bulunuyor. Tayvan ve Çin arasındaki gerginlik bu noktada oldukça önemlidir. Tayvan ve Amerika görüşmesiyle birlikte Ukrayna ve Rusya savaşından daha zorlu bir ortama giriliyor. Durumun batı ve doğu arasında bir savaşa dönüşebileceği yorumlarını yaptı.

Türkiye Sürece Hazır Mı?

Ticaret savaşlarının daha da hız kazanacağı ve dünya çapında bazı olumsuzlukların yaşanacağı bir döneme girildiğini söyleyen Geçer, Türkiye’nin bu noktadaki yeri hakkında da değerlendirmeler yaptı. Yaşanan gelişmeler enflasyonu arttırırken arz ve talep arasındaki uyumun da darbe alması bekleniyor. Böyle bir tablo çizen ekonomist ayrıca süreç için Türkiye’nin yeterli hazırlığı olmadığını da yorumlarına ekliyor.

Başa dön tuşu