Güncel

Yerli otomobil TOGG’un sır gibi saklanan fiyatı biraz evvel açıklandı! İşte fiyatı, üretim adedi ve online sipariş

Yerli otomobil TOGG ile ilgili en önemli beklenen haber fiyatı olmaktadır. Bu anlamda TOGG’ın fiyatı ile ilgili detaylar geldi. İhlas Haber Ajansı muhabirinin edindiği bilgiye göre, ilk etapta imal edilen 100 aracın güvenlik kontrolleri gereği geri sökümü yapılırken, üretilecek ikinci 100 otomobil de devlet kamu kurum ve kuruluşlarına verilecek.

Yerli otomobil TOGG’un sır gibi saklanan fiyatı belli oldu!

TOGG’un C-Segment SUV modelinin arkadan itişli versiyonlarının düşük ÖTV diliminde yer alması beklenirken, modellerin 60 bin ile 70 bin Euro arasında fiyatlandırılması bekleniyor.

Ekim itibariyle seri üretime geçmeyi planlayan TOGG, satışa Mart 2023’te çıkacak. İlk etapta 280 adet üretilecek C-Segment SUV modelinin satış bedeli 60 ila 70 bin Euro arasında değişecek. 29 Ekim’de açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştireceği Gemlik fabrikasında bugüne kadar 100 vasıta üretildi.

Üretilen bu otomobillerin güvenlik kontrolleri gereği tekrardan sökümü yapılırken; ikinci 100 adet imal edilen otomobiller devlet kamu kurum ve kuruluşlarına verilecek. C-segment SUV TOGG’lar 2023’ün Mart ayında satışa çıkacak. SUV modellerin satışa çıkacağı dönemde sedan modellerin üretimine geçecek fabrikada 2024 senesi itibariyle TOGG’un Hatchback modeli de üretim bandına gelecek.

Ve beklenen açıklama biraz evvel geldi! Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu! ÖTV hesaplaması sonrasında…

Başa dön tuşu