Güncel

Twitter’da tek kelimelik Tweet akımı bomba etkisi yarattı! Kim, ne yazdı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tek kelimelik yanıtları

Twitter’da şuan da yeni bir akım dünya gündemine oturmuş durumda. Twitter’da herkes kendini tek cümle ile anlatıyor. Twitter’da, “One Word Tweet” olarak adlandırılan tek kelimelik bir akım bomba etkisi yaratı. Özellikle siyasetçiler yaptıkları paylaşımlar ile gündemi değiştirdiler. Türkiye’de de yüz binlerce insanın katıldığı “tek kelime akımı” yurt dışında ise “One Word Tweet Challenge” ismi ile başladı. Dünya çapında süratli bir şekilde yayılarak tek kelime akımı kısa bir vakit içinde binlerce tweet atılmasını sağladı.

Kim, ne yazdı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tek kelimelik yanıtları

Twitter tek kelime akımı kısa vakit içinde dünya çapında en çok Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de etkinliğini arttırdı. Kurumlar doğrultusundan başlatılan bu aktivite kısa vakit içinde kişilere ve siyasi partilere kadar uzandı. Her bir birey kendisini en iyi tarifleyen tek bir sözcük ile eş güdümlü tweet atarak bu faaliyete katılım sağlayabiliyor.

Başa dön tuşu