Güncel

Türkiye Finans Bankası 252 bin TL’den konut satmaya başladı! Piyasanın 3’te biri fiyatına kapış kapış gidiyor

Son bir yıldır Türkiye’de konut fiyatları muazzam bir şekilde artış gösterdi. Bunda yüksek enflasyon ve dolar kurunun yüksek olması gibi sebepler ön plana çıkıyor. Bu anlamda ev sahibi olmak nerdeyse imkânsız duruma geldi. Bu kapsamda konut sahibi olmak isteyenler bankaların yayınlamış bulunduğu konut ilanlarını yakından takip ediyor.

Bankalar bağlamında satışa çıkartılan evler düşük fiyatları ile ilgi çekerken pek çok vatandaş bankaların bu kadar ucuza ev satmasına şaşırıyor. Bankaların ipotekli krediler karşılığı teminat olarak aldıkları evler, borcunu saatinde ödemeyen vatandaşların taşınmazlarına el konulmakta olup haciz ardından satışa çıkmaktadır. El koyduğu bu konutları bir müddet elinde tuttuktan sonra satışa çıkaran bankalar, icralık konutları ellerinden çıkarmış oluyor.

Türkiye Finans Bankası 252 bin TL’den konut satmaya başladı!

 

Bankadan konut başvurusu nasıl yapılır?

Bankadan satışa çıkarılan konutlara müracaat yapabilmek bağlamında ilanın yanı başında yer alan öneri ver düğmesini tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakarak bankanın sizi aramasını sağlamanız gerekmektedir. Daha sonra hizmet sözleşmesini imzalayarak ihale katılım bedelini ödeyen vatandaşlar konutlar amacıyla öneri sunarak satın alma hakkına sahip olacaklar.

Detaylar burada: https://turkiyefinanssatis.intengo.com/gm-index.intengo

Başa dön tuşu