Güncel

Son şans uyarısı yaptı! Selçuk Geçer böyle bir durumda dolar 70 TL olur dedi! Tarih verdi!

Dolar kuru hakkında birçok uzman farklı tahminlerini sıralıyorlar. Kimi uzmanlar geleceği çok daha umutla bakarken bazı uzmanlar ise ekonomik olarak zor günlerin geldiğini işaret ediyorlar. Kötü günlerin yakın olduğunu belirten uzmanlar Fed toplantılarından çıkan kararlara göre doları yorumladıklarını belirtiyorlar. Amerika’nın ekonomik olarak zorlu bir sürece girdiğini belirten uzmanlar bu süreci zararsız olarak atlatmak isteyen Amerika’nın önümüzdeki yıllarda faiz artırımına devam edeceğini ve sert ekonomik hamlelerde bulunacağını belirtiyorlar. Amerika’nın yaptığı her hamleyle doların biraz daha güç kazanabileceğini belirten uzmanlar ilerleyen günlerde doların çok daha fazla artabileceğini söylüyorlar.

Dolar 70 Lira Bile Olabilir

Her ne kadar devletimiz yaptığı müdahalelerle doların yükselişini bir nebze de olsa önlese ve doların yatay bir seyirde hareket etmesini sağlasa da uzmanlar ilerleyen günler hakkında olumsuz düşünen uzmanlar kritik günlerin yaklaştığını belirtiyorlar. Geçmiş zamanlarda da bu tarz ekonomik krizlerin büyük sonuçlar doğurduğunu belirten uzmanlar 94 yılını örnek gösteriyor ve o zaman ki gibi piyasada yaşanacak ani bir dengesizleşmenin doların çok daha hızlı yükselmesine sebep olabileceğini söylüyorlar. Böyle bir durumda doların 70 TL olabileceğini belirten uzmanlar piyasanın oldukça hassaslaştığını ve bu durumun gelecek tahmini yapmayı zorlaştırdığını belirtiyorlar.

Aralık Ayına Dikkat

Dolar konusunda uzmanlardan ardı ardına yorumlar geliyor. Olumlu yorumlar yapan ve baskılanan doların bir süre sonra yatay seyirde daha fazla tutunamayarak düşüş yaşayacağını belirten uzmanlardan çok dolar hakkında olumsuz konuşan uzmanların sözleri çok daha dikkat çekiyor. Bu uzmanlar dolar konusunda hiçte iç açıcı sözler sarf etmiyorlar.

Zamanla doların daha da yükseleceğini belirten uzmanlar piyasada doların daha da azaldığını ve yılbaşından itibaren bu durumun sonuçlarının ortaya çıkacağını belirtiyorlar. Yaz döneminde gelen turistle beraber ülkemize dolar girişi olduğunu ama bu durumun piyasaları birazda olsa rahatlattığını belirten uzmanlar yaşanan bu rahatlamanın yılbaşından sonra yerini bir gerginliğe bırakacağını belirtiyorlar. Selçuk Geçer bu konuda yine oldukça dikkat çekici açıklamalarda bulunuyor.

 

Başa dön tuşu