Güncel

Gümrükten gıcır gıcır arabalar geldi! Volvo, Volkswagen, Renault, BMW, Mercedes piyasanın yarı fiyatına satılık

Ülkemizde son yıllarda araç fiyatları oldukça yükselmiş durumda. Bu durumda sıfır araç almak isteyen vatandaşları oldukça zor bir duruma sokmaktadır. Bu nedenle vatandaşlar çareye gümrükten araç almakta aramaktadır. Çünkü gümrükten alınan araçlar hem Ticaret bakanlığı tarafından kontrol edilmekte hem de piyasaya göre daha uygun fiyatlara sahip olmaktadır. Şu an için gümrükte satışa sunulan araç markaları ise şu şekildedir. Volkswagen, BMW, Mercedes ve Renault markalarıdır. Bu araç markalarının nerdeyse tüm modelleri de gümrüklerde yer almaktadır. Bu araçlardan biri sizi hayalinizde bulunuyorsa hemen bu fırsatların detaylarını inceleyiniz.

Vatandaş kapıda kuyruk oldu! Gümrükte takılan araçlar 90.000 TL, 100.000 TL’ye satılıyor! BMW’ler Mercedes’ler…

Gümrükten Araç Alımları Nasıl Yapılmaktadır?

Gümrüklerden araç almak isteyen vatandaşlar ilk olarak Ticaret bakanlığı sistemi üzerinden hesap açmaları gerekmektedir. Hesap açma işleminde sonra ise e-ihale sistemine girerek ilanı bulunan araçları kolay bir şekilde inceleyebilirler.

Eğer araç satın alınmak istenirse online olarak peşinat verilmesi gerekmektedir. Bu peşinat bedeli araç markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak bu oran 1.000 TL ile 3.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.  Peşinat bedeli ödeyen vatandaşlar ise açık arttırma gününü bekleyerek online olarak araç satışına katılmaktadır. Bu prosedürleri takip ederek uygun fiyata pek çok ürünü ve cihazı satın alabilirsiniz.

2021 Model Mercedes Araçların Fiyatları

2021 model Mercedes araçların gümrük fiyatları 150 bin TL’den başlayıp 250 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu araçların ihaleleri ise 30 Eylül tarihinde başlayıp 30 Ekim tarihinde sonlanmaktadır. İhaleye girmek için istenilen peşinat ise 1.250 TL olarak belirlendi. İhale sonrasında ise tüm masraflar ihale firması tarafından karşılanmaktadır.

   

Volvo Model Araçların Fiyatları

Volvo model araçlar en çok sevilen araçlar listesinin başında yer almaktadır. Bu nedenle bu araçların fiyatları diğer araç markalarında göre bir miktar daha fazla olmaktadır. Volvo araçların gümrük fiyatları 250 bin TL’den başlayıp 450 Bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Öte yandan bu modellerin peşinat fiyatları ise 2.500 TL olarak belirlenmiştir. İhalenin son katılım tarihi ise 15 Ekim tarihidir.

İlk defa araç alacaklara ÖTV muafiyeti son dakika geldi mi? Otomobilde ÖTV kalktı mı? Bomba gelişme

 

Başa dön tuşu