Güncel

Fenerbahçe’den Tarihi Karar:  Stadımıza Atamızın İsmi En Çok Bize Yakışır

Fenerbahçe Spor Kulübü, Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı’nda, kulüp tarihine damgasını vuracak önemli bir kararın kapılarını araladı. Kulüp Başkanı Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Direktör İsmail Kartal ve 8500’den fazla Kongre Üyesi, Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

Şampiyonluğun Tarihi “Şampiyonun Yolu”nda Anlatıldı

Toplantıya katılan Kongre Üyeleri, unutulmaz “Şampiyonun Yolu” tüneli ile karşılandı. 1959 öncesi şampiyonlukların hikayesinin anlatıldığı bu özel tünel, yeni nesil teknoloji ve anlatım yöntemleriyle donatılmıştı. Üyeler, şampiyonlukların tarihsel detaylarını içeren bu özel deneyimle karşılandılar.

Başkan Ali Koç: Stadımıza Atamızın ismini vermek en çok da bize yakışır

Başkan Ali Koç, Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle stadın adının değiştirilmesi konusunda duygu dolu sözler sarf etti. Koç, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mayıs 1918 yılında Kulübümüzü ziyaret etmiş ve bu ziyaretinde hepimizin büyük şeref duyduğumuz tarihe geçen sözlerini kulüp defterimizde paylaşmıştır” dedi.

Atatürk’ün Fenerbahçe’ye olan yakınlığını vurgulayan Koç, “Kim ne derse desin Atamızın Fenerbahçemize duyduğu yakınlık, sempati, sevgi pek çok tarihi anektod ve resmi belgelerle de kayıtlıdır” şeklinde konuştu.

Başkan Koç, stadın adının değiştirilmesi konusundaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “TARİHE, FENERBAHÇEMİZİN DURUŞUNA, BAĞLILIĞINA, AİDİYET DUYGUSUNA, İLKE VE PRENSİPLERİNE BAKTIĞIMIZ ZAMAN STADIMIZA ATAMIZIN İSMİNİ VERMEK EN ÇOK DA BİZE YAKIŞIR.”

“Tarihi bir gün olarak görüyorum”

Ancak Başkan Koç, stadın isminin değiştirilmesinin sadece genel kurulun onayının yeterli olmadığını da belirtti. Koç sözlerini şu şekilde sürdürdü: Ancak şunu da hatırlatmak isterim, bildiğiniz gibi stat isim değişikliğinin gerçekleşmesi için sadece genel kurulumuzun onayı yeterli değildir. Zira statlarımızın sahibi devletimizdir. Stadımızı zamanın zor şartlarına rağmen Başkanımız Aziz Yıldırım’ın liderliğinde 85 milyon dolar kaynak yaratarak 4 senede kendi imkanlarıyla stadını yapıp aynı zamanda stadını kiralayan tek kulüp de Fenerbahçe Spor Kulübü’dür. Statlarımızın sahibi devletimiz olduğu için her isim değişikliğine tabii ki devlet tarafından müsaade edilmesi gerekmektedir. İnanıyoruz ki onlar da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün arzu ve taleplerini ciddi bir şekilde değerlendirecek ve onay vereceklerdir. Buna inancımız sonsuzdur. Böylelikle gurur duyacağımız bir kararın ilk adımını bugün atıyoruz. Bu sebeple de bu günü tarihi olarak görüyorum.”

Başa dön tuşu