Güncel

Diyanet personel alımı ilanları! Güvenlik görevlisi, temizlik personeli, işçi alımı başvuru şartları açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyesinde çalıştırmak için güvenlik görevlisi, temizlik personeli işçi ve eğitici alımı yapılacak. 22 Ekim 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında mühim bir karar yayınlandı. Yayınlanan kararda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine yapılacak personel alımına dair düzenlemeye yer verildi. Personel alımı ilanı bağlamında planlama yapıldı. Düzenleme ardından kısa sürede alım ilanının gelmesi bekleniyor. 

Diyanet İşleri güvenlik görevlisi, temizlik personeli, işçi alımı başvuru detayları

“Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Diyanet Akademisi Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Dini İhtisas Merkezi ve Eğitim Merkezlerinde , Kur’an Eğitim Merkezlerinde, Kur’an kurslarında ve Kur’an kursu yurt ve pansiyonlarında bu esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli ve Eğitici pozisyonlarında istihdam edilecek sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın KPSS B grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyon sayısının on katına kadar çağrılacak adaylar arasından, anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir.”

Bu yapılan açıklamaya göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve eğitici alımı uygulanacağı görüldü. İlana az vakit kala başvuruya dair şartlarda planlama yapıldı. Buna göre bu kadrolara yapılacak alımda , alınacak sayının 10 katı kadar aday mülakatlara çağrılacak ve bu mülakatlar neticesi kazanan belli olacak.

Başa dön tuşu