Güncel

Biraz önce gençlere faizsiz 300 bin TL kredi başvurusu açıldı İşte başvuru şartları, şekli ve hesaplama

Son dakika haberi gençleri oldukça mest edecek. Bu anlamda 300 bin TL faizsiz olarak veriliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı son dakika açıklamasında esnafa kredi paketi müracaatının başladığını söyledi. Twitter adresi üzerinden açıklama yapan Bakan Nebati, düşük faizli kredi başvurusunun başladığını belirtti.

Gençlere faizsiz kredi desteği başvurusunun başladığını söyleyen Bakan Nebati, “Böylelikle, genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30’dan 35’e çıkartılmıştır.” dedi.

Bakan Nebati sözlerinin devamında çiftçilere yapılacak desteklere değindi ve “Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL’ye çıkarılmıştır.” dedi ve “Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gençlere faizsiz 300 bin TL kredi başvurusu nasıl yapılır?

İşletme sermayesi ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik taksitlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ödeme seçeneğiyle, azami 60 ay vade ile 500.000.-TL’ye kadar finansman alabilirsiniz.

Mesleki faaliyetinizle uyumlu iş yeri ve taşıt alımına yönelik olarak, 1.500.000.-TL’ye kadar yatırım kredisi kullanabilirsiniz. İş yeri alımlarında 120 aya kadar, taşıt alımlarında ise 84 aya kadar aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleri ile uzun vade avantajını kullanabilirsiniz.

Başvurular, “Esnaf ve sanatkarlar, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) ortağı ise kooperatifleri aracılığıyla, kooperatif ortağı değil ise yetkili Şubelerimiz üzerinden kredi başvurularını, Kimlik Belgesi, Esnaf Oda Kayıt Belgesi ve Vergi Levhası örneğini ileterek gerçekleştirebilirler.” şeklinde yapılacak.

Başa dön tuşu