Güncel

Altın fiyatlarını şıp diye bilmişti! Sıfır ve 2. el otomobil fiyatlarıyla ilgili vatandaşı mest eden açıklama yaptı

Özellikle geride bıraktığımız yıl altının yüksek bir karlı bir ralli yapması, 2022’nin son aylarında altın fiyatlarını etkileyecek. Otomobil fiyatları da son birkaç yıldır olabildiğince yüksek bir fiyat aralığında seyretmektedir. Ekonomide yaşanan dalgalanmalar her şeyin fiyatını etkiledi. Vatandaşların son günlerde en çok merak ettikleri konuların başında ise otomobil fiyatlarında bir olumlu haberlerin olup olmayacağı geliyor. Daha evvel altın piyasasına dair yapmış bulunduğu doğru tahminler ile her zaman ilgi çeken İslam Memiş, otomobil piyasası için açıklamalar yaptı.

Altın ve dövizde yaşanan yükselişlerin sonrasında bu artışın aynı şekilde devam etmeyeceği konusu ile ilgili vatandaşları uyarmıştı. Bu uyarından kısa bir vakit sonra ise söylenen oldu ve hem altında hem dövizde süratli bir düşüş yaşandı.

Sıfır ve 2. el otomobil fiyatlarıyla ilgili bomba tahmin

İslam Memiş, döviz kurundaki olumlu gelişmelerin kesinlikle otomobil fiyatlarına da yansıyacağını öne sürüyor. Devletin otomobil stokçularına dair attığı adımlar ışığında bu kanıya vardığını söylüyor. Otomobil fiyatlarında tam olarak ne kadar bir düşüş olacağı hususu ise şimdilik netlik kazanmamakla birlikte oranın ciddi seviyelerde olacağı belirtiliyor.

Otomobil almak isteyenler ne zaman alabilir?

Döviz kurundaki yükselişle birlikte otomobil fiyatlarındaki artışta rekor civarlara ulaştı. Hal bu tür olunca da otomobil alabilmek isteyen vatandaşlar fiyatların daha uygun civarlara düşmesini beklemeye başladı. Piyasalara dair yaptığı tahminlerle adından söz ettiren İslam Memiş, bu hususta yaptığı yorumlarla da vatandaşa beklenilen indirim haberi verdi. İslam Memiş’e göre hem sıfır hem de ikinci el otomobil fiyatlarında yaşanan bu yükseliş yakın vakitte son bulacak

Başa dön tuşu