EkonomiGüncel

Uzmanından Haber Var! Yasal Takibi Olanlar, Kredi Alabilecek mi? 3 Banka Kredi Kampanyasını Açıkladı! Başvurular İse Başladı

Uzmanından haber var! Yasal takibe takılanlar kredi alabilecek mi? 3 banka kredi kampanyalarını açıkladı. Kimler yasal takip sonrası kredi alabilecek? İşte kredileri için detaylar.

Son dakika uzmanından açıklama geldi! Yasal takibe takılanlara kredi onayı verilecek mi? Uzmanlar hangi bankalar için adres gösterdi? Şu anda 3 banka kampanya yürüterek yasal takibe takılanlar için kredi imkânı sunuyor. Kredi başvurusu yapmak isteyenler yasal takipte bulundukları için kredi konusunda onay alamıyor. Yasal takibe düşen vatandaşların kredi alabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor.

Bu şartların başında yer alan, kredi borçları ile birlikte yasal takipte olan diğer borçların kapatılması gerekir. Bu borçlarını kapatan kişiler emekli ve devlet memuru olmaları durumunda, çalışan kişiler ise ipotek vermesi durumunda kredi imkânından faydalanabilecekleri belirtildi.

Ziraat Bankası’ndan Yasal Takipte Olanlara Kredi İmkânı

Ziraat Bankası yasal takipte bulunanlar için kredi imkânı sunuyor. Fakat bu imkândan faydalanabilmek için yasal takibe düşün borçların kapatılması gerekiyor. Emekli olan kişilerin bu borçlarını kapatmaları durumunda emekli maaşlarını banka üzerine taşımaları halinde başvuruda bulunabilecek. Kredi alan kişiler uygun faiz oranları ile yüksek limitli ihtiyaç kredisi kullanarak 36 ay vadeli işlem yapabilirler.

Alınacak ihtiyaç kredilerinde ayrıca 3 ay erteleme imkânı bulunuyor. Kredi başvurusunda bulunmak için en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Krediler hakkında detaylı bilgi alınması için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank’tan İcralık Olan Kişilere Kredi

Kamu Bankası olarak hizmet veren Vakıfbank, yasal borçların kapatılması durumunda ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Krediyi kullanabilmek için emekli veya devlet memuru olmanız gerekir. Bunun yanı sıra Vakıfbank üzerinden maaş alma durumunun da mevcut olması gerekir. Banka üzerinden sizlere verilecek olan kredilerde tüm yasal borçların kapatılmış olması gerekir. İcra dairesinden ve borçlu olunan bankalardan bu borçların kaldırma işlemlerinin yapılmış olması gerekir. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilere kısa sürede sonuç bildiriyor.

Başa dön tuşu