Güncel

Son dakika haberi: Bugün başladı! Emeklilere geri ödemesiz 8800 TL hesaplarda

Ülkemizde emekli vatandaşların adedi on milyonu aşkındır. Onları yakından ilgilendiren haberler de bu amaçla merakla bekleniyor. Son günlerde oluşturulan bir duyuru emekli maaşlarına yapılacak ek ödeme ile ilgili oldu. Emekliler amacıyla bir müjde niteliğinde olan bu haber büyük ilgi görmektedir. Ek ödemelerin 8800 TL’ye yakın olacağı bilgisi de yüzleri güldürdü. Bu miktar ile emeklilerin birçok ihtiyaçları karşılayabileceği öne sürüldü.

Duyurunun detaylarına göre emekliler, her ay maaşlarını almış oldukları banka üzerinden bu ek ödemeleri çekebilecek. Emeklilere özel şekilde düzenlenen nakit avans kampanyası pek çok vatandaşın bütçe düzenlemesine yardımcı olacak gibi görünmektedir. Olumlu ilerlemeler ve iyileştirmelerin devam etmesi bekleniyor. Maaşlarını çektikleri banka üzerinden istedikleri vakit müracaat aşamalarını takip ederek parayı kullanabilirler. Geri ödemesiz olarak verileceği söylenen bu 8800 bin TL’nin hangi şartlarla verileceği konusu ile ilgili çeşitli bilgi alabilmek ve sonra başvurmak makul olacaktır.

Emeklilere Karşılıksız 8.800 TL Ödeme

Bankalar bağlamında onaylanan tutarı hesaplarından istediklerinde çekebilen emekliler, kampanyaya dahil olmak için banka şubelerine gidebilir, internet bankacılığı kullanabilir ya da müşteri hizmetleri üzerinden bankalarla iletişime geçip müracaat işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Maaşlarını İNG Bank üzerinden çeken emekli vatandaşlar ek ödemeleri için kurtaran hesap olarak tanımlanmış kampanyaya başvurmalıdır. İşlemleri tamamlamak bağlamında cep telefonlarını kullanabilirler. Bunun için mesaj bölümünden kurtaran yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarasını girerek 2229’e göndermek yeterli olacaktır.

Ek ödeme kapsamında öne çıkan bir başka banka ise Halkbank oluyor. Bu kamu bankasından maaş çeken emekliler maaş hesapları üzerinden ek ödeme hesabı kullanabiliyor. Hem de tüketici kredi müracaatları gerçekleştirmek isteyenler de süratli bir biçimde onay alabilmektedir. Mobil program üzerinden erişim sağlamak mümkündür.

 

Başa dön tuşu