Güncel

Son dakika haberi: 2023 Ocak ayı asgari ücret zammı için Ankara’dan haber geldi! İşte zam oranı…

2023 senesi asgari ücret zammı son günlerin en fazla konuşulan hususları arasında yer alıyor. Bu anlamda gözler Ankara’ya çevrilmiş durumda. TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel bir son dakika açıklamasında bulundu. Gürel yaptığı açıklamayla Ankara’dan kulislerden aldığı son dakika detayını aktardı.

2023 Ocak ayı asgari ücret zammı

Haberkolik olarak asgari ücret zammıyla ilgili detaylara hemen hemen her gün değiniyoruz. Bu sefer gelen haberler Ankara’dan. TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, yüzde 64 seviyesinde bir zammın yapılabileceğini ifade etti. “Benim aldığım bilgi asgari ücretin en az 9 bin TL olacağı. Bu arada 9.500 TL de konuşuluyor ama en az 9 bin TL rakamı telaffuz ediliyor” dedi ve yüksek bir zammın telaffuz edildiğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin en son yaptığı açıklamalarda, asgari ücrete en kapsamlı düzenlemenin yapılacağını söylemişti. “Asgari ücrete Aralık ayında toplumu enflasyon karşısındaki tahribattan koruyacak en kapsamlı müdahaleyi yapacağız” şeklinde konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , asgari ücrete zam konusu ile ilgili çalışmaların başladığını konuştu ve “İnşallah bundan öncekilerden çok daha değişik bir hazırlığın içerisinde olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret zammı Aralık ayının sonucunda belli olacak

 

Başa dön tuşu