Güncel

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 2023 Ocak asgari ücret zammı kaç TL? Rakam belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalar yapmıştı. Son detaylar ise Gazeteci Erdal Sağlam tarafından geldi. Ankara’dan gelen haberlere göre asgari ücrete büyük bir zam yapılacağını öne sürdü. Kulislerde konuşulan rakamı aktaran Sağlam, Mesele Ekonomi adlı hesaptan yaptığı canlı yayında asgari ücret ve emekli maaşlarına açıklık getirdi.

2023 Ocak asgari ücret zammı kaç TL? Rakam belli oldu

Sağlam tarafından yapılan açıklamalar büyük ses getirdi. asgari ücretin 9 bin liranın üstüne çıkarılacağını ifade etti ve “Bu beklentileri düşürmek bağlamında bir süredir çalışıyorlar. Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği de bu kapsamda değerlendirilebilir. Başka tatlandırıcılar koyarak asgari ücreti daha düşük tutma eğilimine girebilirler.

Ne olabilir tatlandırıcılar? İlk akla gelen en düşük emekli maaşının asgari ücret civarına çıkartılması konuşuluyor. Daha kalıcı bir çözüm olarak yılbaşında yeni zam verdikten sonra üç ayda bir, ayda bir yeni zamlar mı düşünülecek şimdilik bilemiyoruz” şeklinde konuştu.

Asgari ücrete 2023 yılında çift zam

Herkesin bildiği gibi asgari ücrete 2022 yılında 2 kez zam yapılmıştı. Önümüzdeki sene de 2 zam yapılması gündem de olacak. İlk zam 2023 Ocak ayında bir sonraki zammın ise Nisan veya Mayıs ayında yapılacağı öne sürüldü.

Başa dön tuşu