EkonomiGüncel

SGK Kurumu Tarafından Ödeme Duyurusu! Yeni Destek Ödemeleri SGK Destekli Olarak Ödenecek!

SGK Kurumu Tarafından Ödeme Duyurusu! SGK kurumu tarafından duyuru yapıldı. Emekli olmayan vatandaşlara ödeme yapılacak. 864 TL tutarında olan bu ödemeyi nakit olarak alabileceksiniz.

Kamu kuruluşları tarafından yapılan ve ihtiyaçları karşılayan nakit ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. 65 yaş üzerinde olup hala emekli olmamış vatandaşlar için devlet destek veriyor. Başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar ikamet ettikleri adreslerinde bulunan sosyal yardım kuruluşlarına müracaat ederek ilgili başvurularını gerçekleştirebilirler.

65 yaşına gelmiş ve emeklilik şartlarını yerine getirememiş vatandaşlar için 864 TL tutarında ödeme imkanı sağlanıyor. Bu yardımdan faydalanmak için ilgili kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Başvurular ilgili kurumlardan yapılabildiği gibi e-devlet üzerinden de yapılabiliyor. E-devlet üzerinden yapacağınız kimlik doğrulaması sonrasında başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvurunuz Sosyal Yardımlaşma Kurumu tarafından incelenmeye alınır ve kısa süre içerisinde size dönüş sağlanır. Devlet tarafından aylık olarak ödenen bu ödemeyi almak için sigorta olmaması şartı aranıyor. Maaşın alınması durumunda sigortalı olarak çalışılmaya başlanırsa maaşın iptal olması kuvvetli bir ihtimaldir. Diğer bir şart ise bu ödemeyi almak içi TC vatandaşı olunması gerektiğidir.

65 yaş sigortasız aylık ödemesini almak için farklı başvuru yöntemleri de bulunuyor. Sosyal Yardımlaşma Vakfına gitmeden, e-devlet üzerinden başvuru yapmadan dahi ikamet ettiğiniz yere en yakın belediye ve kaymakamlık kurumuna gidip gerekli formları doldurup ilgili evrakları teslim ettikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu