Ekonomi

PTT emekliye ödeme yaptı! 80 bin TL’ye kadar bu ödemeler gerçekleşti, Daha da ödenecek!

PTT emekliye ödeme yaptı! 80 bin TL’ye kadar bu ödemeler gerçekleşti, Daha da ödenecek! Ptt üzerinden emekli maaş alan tüm vatandaşlar için yapılan kampanya son zamanlarda gündem olmaya devam ediyor. Ptt, resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurularda başvurularını gerçekleştirerek nakit kullanmak isteyen vatandaşlar için uygun faiz oranları ile birlikte kredi ödemeleri verileceği açıklandı.

Ptt, resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular da 80000 TL’ye kadar nakit kredi kullanmak isteyen tüm emekliler başvurularını gerçekleştirmeden önce emekli maaşlarını PTT üzerinden almaları gerekiyor.

PTT EMEKLİ KREDİSİ

Ptt, Emekli Kredisi kampanyasına katılacak olan kişiler, 80000 TL’ye kadar nakit kredi kullanmak istiyorlarsa başvurularını gerçekleştirmek için Aktif Bank aracılığı ile birlikte işlemlerini yapabilmektedir. Aktif Bank aracılığı ile birlikte verilecek olan bu kredilerde nakit kredi kullanacak olan tüm emeklilere 80000 TL 24 ay vadeli olarak ödenmektedir.

Diğer bankalardaki olan kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlar için de kampanya başlatan bu banka ayrıca cep telefonunuz üzerinden SMS atmanız durumunda da sizin ne kadar kredi onayı alacağınızı göstermektedir.

SMS KREDİ

Ptt üzerinden SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını gerçekleştirmek istiyorlarsa, PTT yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numarasını da yazarak bu mesajı: 30 50 numarasını, ücretli bir mesaj olarak göndermesi gerekiyor. Gönderilen mesaj sonrasında başvurularını gerçekleştiren kişilerin kimlik numaraları üzerinden sorgulamalar gerçekleştirilerek, ne kadar kredi onayı aldıkları hakkında bilgiler kısa mesaj ile birlikte gönderilmektedir.

Başa dön tuşu