Güncel

Pençe Kilit’ten acı haber! Şehitlerimiz 4’e yükseldi!

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütünün taciz ateşi sırasında 5 kahraman askerden 4’ü şehit oldu. Yaralı olan 1 askerin tedavisi ve bölgedeki operasyon sürüyor.

ANKARA (İGFA) – Acı haber akşam saatlerinde Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ile İs. Uzman Çavuş Kemal Özek‘in şehit olduğu, 3 kahraman silah arkadaşlarının da yararlandığı ve tedavileri için hastaneye sevk edildiği duyurulmuştu.

Bakanlık yeni açıklamasında ise, Pençe Kilit Operasyon Bölgesi’ndeki taciz ateşinde yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ’ın da hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Bölgede operasyonların devam ettiği öğrenilirken, Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı mesajında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz”  ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu