Güncel

İstanbul Büyükşehir’in teknoloji şirketleri ilk 500’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin teknoloji grubu şirketleri, 2022 yılında Bilişim sektörünün ilk 500 şirketi arasına girdi. Genel sıralamada İSBAK AŞ 46., İSTTELKOM AŞ 101., BELBİM ise 112. olurken, diğer kategorilerde de zirvede yer aldılar.

İSTANBUL (İGFA) – Bu yıl 24.cüsü düzenlenen ve Bilişim 500 şirket araştırma sonuçları, Fişekhane’de düzenlenen törenle kamuoyuna açıklandı.

Türkiye bilişim sektörüne ait birçok veriyi içeren araştırmada; 2022 yılının en başarılı 500 bilişim şirketi de belirlendi.

2022 Bilişim 500 genel şirket sıralamada; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bilişim şirketlerinden İSBAK AŞ 906 milyon lira gelir ile 46’ncı, İSTTELKOM AŞ de 356 milyon lira gelir ile 101’inci, BELBİM AŞ de 338 milyon lira gelir ile 112’nci sırada yer aldı. Her 3 şirket de Bilişim 500 araştırması kapsamında diğer kategorilerde birincilikle başlayan çok daha önemli başarılar elde etti.

ÖNCELİK VATANDAŞA HİZMET

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İBB İştirakler Teknoloji Grup Başkanı Nihat Narin; kaynakları doğru değerlendirip güçlü adımlar atarak İstanbul’un teknolojik dönüşümüne liderlik ettiklerini söyledi. Başarılı bir dönemi geride bırakmak üzere olduklarının altını çizen Narin, “Önceliğimiz vatandaşlara hizmet olup İstanbullulara her alanda en iyi dijital deneyimi sunmayı hedefliyoruz. İştiraklerimizin her geçen yıl daha üst sıralara yükselmesinden memnuniyet duyuyoruz. Listeye yer alan tüm şirketlerin yönetim kadrosu ve personellerini tebrik ediyorum” dedi.

Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Erol Özgüner ise aynı törende kamuda bilişim dünyasına katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Teşekkür konuşması yapan Özgüner, kazanan firmalardan bazılarına Bilişim 500 Plus ödüllerini takdim etti.

Başa dön tuşu