Ekonomi

Emekliye Özel 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Gündem Oldu! Bankalar Emeklilere Müjde Verdi

Emekliye Özel 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi. Piyasada sektörel anlamda yaşanan fiyat artışları özellikle emeklilerin ay sonunu getirebilmesine zorlaştırıyor. Bankaların sunduğu farklı kampanyalar belirli dönemlerde nakit kazanç sağlayabilmeyi destekliyor. Emekli müşterilere özel oluşturulan ihtiyaç kredileri ile bu süreç daha kolay ve kusursuz hale geliyor. Türkiye İş Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketini duyurdu.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet şubesi ya da İşCep uygulaması üzerinden yapılacak başvurular sayesinde acil nakit ihtiyacı son bulacak. 36 aya varan vade seçeneği ile aylık taksitlerle talep edilen kredi tutarı göre ödenebilecek. Üstelik banka emeklilik hesabı bulunan müşterilere düşük faizli kredi kullanım fırsatı da sağlıyor. İşCep uygulaması üzerinden yapılacak başvurular değerlendirmeye alınacaktır. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyenlerin banka müşterisi olması yeterlidir. Emekliye özel sunulan teklifler banka müşterisi olan emeklinin düşük faizli krediye ulaşması kolaylaştırılırken bankanın belirlemiş olduğu politika kapsamında alınacak.

İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

İlk emekli maaşının ardından geri ödemesiz 7.500 TL’ye kadar promosyon ödemesi de yapılacak. Şubelere gitmeye gerek kalmadan İŞCEP uygulamasından yapılacak başvuru dikkate alınacaktır. İş Bankası 10.000 TL kredi tutarından aylık %2.35 faiz oranı ile 36 ay varan taksitlerle faydalanmak isteyenler çok az bir ödeme miktarı ile acil nakit ihtiyacını giderebilecek. Yeni yıla borçsuz girmek isteyenler yeni yıl hediyesi ve alışverişi yapacak olanlara özel tanımlanan bu kampanya aşağıdaki tablodan incelenerek detaylıca öğrenilebilir:

  • Kredi tutarı 10.000 TL
  • Kredi faiz oranı %2,35
  • Kredi vade süresi 36 ay
  • Kredi tahsis ücreti 55 TL
  • Kredi aylık taksit tutarı 454 TL

Bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları kişinin findeks kredi notuna göre risk durumuna göre değiştirilebiliyor. Banka gerekli gördüğünde kişiden ek belge talep edebiliyor. Emekli müşteri bankadan kredi talep ettiğinde kredi borcu kapanana kadar herhangi bir şekilde farklı bankaya geçiş yapması mümkün olmuyor.

Başa dön tuşu