Güncel

Az önce açıklandı! 4 banka yapılmayanı yaptı! Bu bankalar borçların faizlerini silip herkese kredi veriyor!

Sonunda beklenen oldu ve bankalardan faiz müjdesi an itibariyle geldi. Bankalar düşük faizli kredi vermek konusu ile ilgili isteksiz davranıyorlardı. Qnb Finansbank- Denizbank-TEB- Garanti BBVA kişilere‘’Temel İhtiyaç Kredisi Veriyor’’ Qnb Finansbank- Denizbank-TEB- Garanti BBVA faiz borçları için vatandaşları unutmadı. Kişilerin bu bankalara yapmış oldukları borçlarını ertelemek bağlamında ihtiyaç kredisi vermeye başladılar.

Bankalardan vatandaşları mest eden haberler yağmaya devam ediyor. Kredi borcunun geri ödenmesi son günlerde gündemde olan konulardan biri olmuştur. Borcu olan vatandaşlar ödeyemezlerse bankalar hemen kredi verecek ve borçlar kapatılacak. Ayrıca borçlarını ödeyemeyen vatandaşlara hapis cezası verilemeyecek.

Bankalardan borçlara yapılandırma

Borçlu kişilerin bu zor zamanlarda kendilerini rahat hissetmeleri için yapılanma süreci sürat kesmeden devam ediyor. 12 taksit durumunda ödenecek olan borç, Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılacak bir planlama ile 36 ay vade ile yapılabilecek. Tek seferlik ödemelerde ise yüzde 95 oranında faiz kesintisi yapılacak. İki taksitte ödenmesi durumunda faiz yüzde elli oranında kesilecek ve faiz diğer taksitlerde devam edecektir.

Bireysel, zirai ve kurumsal müşteriler bağlamında, müteakip borçları (temerrüt faizi dahil) 1 Milyon TL’yi geçmeyen ve müteakip bakiyeleri belirti edilen tutarlarda kalan müşteriler, şüpheli alacaklarını hemen geri ödemek kaydıyla bu fırsattan yararlanabileceklerdir.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen müşterilerden borcunun takibinden ileri dönem için temerrüt durumunda ya da diğer bir nam altında rastgele bir faiz uygulanmayacaktır. Diğer bir deyişle, ödeme gününde bakiyeyi takip hesabına toplu ödeme yapan Ziraat Bankası müşterileri, takip gününden borcun ödeme tarihine kadar tahakkuk eden faizi ödemek mecburiyetinde kalmayacaklardır.

Başa dön tuşu