Güncel

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Ulus Meydanı’nda peyzaj çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihinin kalbi Ulus ve çevresini canlandırmak amacıyla yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Ulus Atatürk Heykeli çevresinde 310 metrekarelik bir alanda Beypazarı serasında yetiştirilen 9 Bin 500 saksılı bitki ile peyzaj çalışması yapıldı. Bitkilerin merkez noktasına yerleştirilen ve led aydınlatma ile donatılan 9 metrekarelik ay-yıldız, Ulus’un kalbinde görsel bir şölen yaşatıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte bakımlı ve temiz bir kent için Başkenti yeşil alanlarla süslemeye devam ediyor.

YAVAŞ: “BEYPAZARI’NDA YETİŞEN BİTKİLERİMİZ ULUS’U SÜSLÜYOR”

Ulus Atatürk Heykeli çevresinde yapılan çalışmayı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Beypazarı’nda yetişen bitkilerimiz Ulus’u süslüyor. Atatürk Heykeli çevresinde yaptığımız peyzaj çalışması ile Ankara’nın kalbi ay-yıldıza büründü” ifadelerini kullandı.

LED IŞIKLI AY-YILDIZ GÖRSEL BİR ŞÖLEN SUNUYOR

Ulus Atatürk Heykeli çevresinde 310 metrekarelik bir alanda Beypazarı serasında yetiştirilen 9 bin 500 saksılı bitki ile peyzaj çalışması yapıldı. Bitkilerin merkez noktasına yerleştirilen ve led aydınlatma ile donatılan 9 metrekarelik ay-yıldız, Ulus’un kalbinde görsel bir şölen yaşatıyor.

BİTKİLER ALANA KURULAN STANTDA SATIŞA SUNULACAK

Peyzaj yapılan alan; lavanta, biberiye, taflan ve black diamond bitki çeşitleri ile rengârenk bir görünüme kavuştu. Beypazarı serasında üretilen tıbbi aromatik bitkiler ise alana kurulan bitki satış standında vatandaşlara satışa sunulacak.

Başa dön tuşu