Güncel

35.000 TL ihtiyaç kredisi çekenler Akbank, İNG bank ve TEB bank’a kaç para taksit ödüyorlar?

Akbank, İNG bank ve TEB bank’tan 35.000 TL ihtiyaç kredisi çekenler kaç para taksit ödüyorlar? Küresel olarak bir ekonomi sorununun yaşandığı biliniyor. Enflasyonun artması ve diğer etkenler pek çok insanın belini bükmektedir. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bankalara başvurmakta ve krediler çekmektedir. Temel ihtiyaçlar için tüketici kredisinden yararlanmak mümkün oluyor. Bazı şartları yerine getiren müşterilerine Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank bu hizmetleri birçok kişiye sunmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda büyük hasarlara sebep olan pandemi sürecinin etkilerinin devam ettiği biliniyor. Olumsuz etkiler için pek çok kişinin bankalara başvurarak tüketici kredisinden faydalandığını söylemek mümkündür. Kredilerdeki bu artışın yaşanması önemli bir noktadır. İnsanların çoğunun talep ettiği kredi tutarı ise 30.000 ile 40.000 TL arasında olmaktadır. Çekilen bu tutarların geri ödemesinin nasıl yapılacağı da merak edilen hususlardandır.

35 Bin TL İhtiyaç Kredisinde Taksitlendirme

Kredi söz konusu olduğu zaman ödeme planlara bankadan bankaya ve çekilen kredinin özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Vade durumu da taksitlendirmelerde etkin rol oynayan unsurlar arasındadır. Akbank üzerinden 30.000 TL çekmiş olan kişi otuz altı ay vadeyle olduğu düşünüldüğünde genel anlamda ayda 1305 TL gibi bir tutar ödeyecektir.

Vadenin daha düşük olduğu durumlarda ise ayda ödenmesi gereken tutar da artış gösterir. On iki aylık vadede kişinin ayda 2946 TL gibi bir ödeme yapması beklenir. Bu oranlarla ve geri ödenecek miktar konusunda en doğru bilgiye ulaşmak için bankanızın ilgili bölümüne giderek buradan bilgi isteyebilirsiniz.

Bankalara Göre İhtiyaç Kredisi Ödemeleri

Müşterilerine çeşitli olanaklar sunan ve gelişmiş kredi seçenekleri bulunan bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır. Ekonomik koşullar nedeniyle bu bankadan çekilen kredilerde de artış söz konusudur. Genel olarak bu bankandan 30.000 TL kredi çekmiş olan bir kişi on iki ay vadeli olarak ödeme yapacaksa ayda 2900 TL yatırması gerekir.

İhtiyaç kredilerinin hesaplanması noktasında faiz oranlarının da ciddi etkisinin olduğu unutulmamalı. Bu nedenle kredi kullanırken kişi en düşük faize gitmektedir. Ödeme planları yapılırken ayrıca müşterinin gelir durumu da göz önüne alınıyor.

Başa dön tuşu